Warezik.eu - Forum wielotematyczne,download,dyskusyjne,warez,portal warez

Warezik.eu - Forum wielotematyczne,download,dyskusyjne,warez,portal warez (https://www.warezik.eu/index.php)
-   Audiobooki (https://www.warezik.eu/audiobooki/)
-   -   George Orwell - Rok 1984 (https://www.warezik.eu/audiobooki/194854-george-orwell-rok-1984-a.html)

kevin69 31-07-2011 17:28

George Orwell - Rok 1984
 
George Orwell - Rok 1984 [Audiobook PL]

http://firepic.org/images/2011-07/ya...mgkzjzyslj.jpg

Cytat:

Tytuł: Rok 1984
Autor: George Orwell
Tytuł oryginalny: Nineteen Eighty-Four
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: science fiction
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1949
Rok pierwszego wydania polskiego: 1953
Tłumacz: Tomasz Mirkowicz

Opis książki: Ostrzeżenie, które wstrząsneło światem i być może zapobiegło katastrofie; książka, której przez 39 lat nikomu nie wolno było czytać, a którą teraz każdy przeczytać powinien. Antyutopia George'a Orwella (właśc. Eric Blair, 1903-1950) powstała w 1948, jako kolejne — po "Folwarku zwierzęcym" (1945) — ostrzeżenie przed powierzchowną atrakcyjnością ideologii komunistycznej. Socjalista z przekonania, człowiek, który na własnej skórze poznał co to nędza ("Na dnie w Paryżu i Londynie", 1933), uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, gdzie walczył po stronie republikańskiej ("Hołd Katalonii", 1938), Orwell znacznie wcześniej niż inni intelektualiści zachodni zrozumiał, że iluzoryczna droga ku powszechnemu szczęściu w rzeczywistości prowadzi w ciemny i ślepy zaułek. Gorycz pozwoliła mu stworzyć dzieło wybitne, satyrę polityczną o niesłychanej sile, powieść, która na trwałe weszła do kanonu literatury światowej.

„Rok 1984” uznawany jest za najlepszy literacki opis totalitaryzmu i jedną z najważniejszych książek politycznych w historii. Tytuł wziął się z roszady cyfr roku, w którym George Orwell zaczął pracę nad powieścią (1948). Książkę (ukazała się w 1949 r.), która go unieśmiertelniła, pisał w szpitalu, w ostatnim stadium gruźlicy (zapadł na nią w dzieciństwie). Choroba zabiła go w 1950 r. Rzecz dzieje się w fikcyjnym państwie Oceania, rządzonym przez wszechpotężną Partię pod przywództwem Wielkiego Brata. Obywatele poddani są nieustającej inwigilacji i kontroli, reżim ingeruje w najbardziej intymne sfery życia, nieprawomyślnych eliminuje lub podporządkowuje sobie ich umysły, zamieniając w gorliwych wyznawców. Policja Myśli tropi „myślozbrodznie”, Ministerstwo Prawdy dezinformuje i zajmuje się cenzurą, Ministerstwo Pokoju prowadzi wojnę, Ministerstwo Obfitości doprowadza do głodu i nędzy, a Ministerstwo Miłości prześladuje niepokornych. Władza zawłaszczyła język i narzuciła obywatelom nowomowę partyjnych aparatczyków, w której nie ma takich pojęć, jak prawda czy wolność. Są za to seanse nienawiści i dwójmyślenie, które wraz z nowomową weszły do potocznego języka. „Rok 1984” to nie tylko genialny pamflet na komunizm. To także, a może przede wszystkim, wnikliwy traktat filozoficzny o władzy i patologicznym dyktacie ideologii.
Kod:

Rodzaj: audioksiążka
Wersja językowa: polska
Treść: pełna
Nagranie: Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych
Rok nagrania: 1990
Realizacja akustyczna: Tomasz Grubiński
Czyta: Henryk Machalica
Czas trwania: ~10 godz. 20 min. 10 s.
Rozmiar całości: 275,59 MB, 22 pliki
Format: MP3 (KBPS:58, KHZ:22)
Źródło: CC (Compact Cassette)

Filesonic
Kod:

http://www.filesonic.com/file/1559814584/George_Orwell_-_Rok_1984_%28czyta_Henryk_Machalica%29.rar
Wupload
Kod:

http://www.wupload.com/file/71726030/George_Orwell_-_Rok_1984_%28czyta_Henryk_Machalica%29.rar
brak hasła

thrx 24-11-2020 13:27


George Orwell - Rok 1984 [audiobook PL]Dane techniczne:
Cytat:

"Wielkość paczki: 531.31 MB
Czas trwania: 11h 55m
Bitrate: 112 kbps
Rodzaj kompresji: zip, 7zip
Zawartość uploadu: mp3
Wersja językowa: PL
czyta: Jerzy Radziwiłowicz
Hasło: Brak "
Download / Pobierz:
Rapidu | Rapidgator
Linki pod adresem. Wklej adres do przeglądarki aby uzyskać dostęp.
Kod:

https://pastebin.com/raw/9e2QxThk
Wszystkie moje wstawki:
Kod:

http://bit.ly/allnz

https://i.imgur.com/NbXlIwo.jpg

Opis uploadu:

Wielki Brat Patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na kuli ziemskiej są miejsca, gdzie ten świat wciąż trwa. I zawsze znajdą się cudotwórcy gotowi obiecywać stworzenie nowego, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. A dwa plus dwa wcale nie musi się równać cztery.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright © 2021 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright © Warezik.eu 2007 - 2021